Yazar

William IRWIN, Mark T. CONARD, Aeon J. SKOBLE

Yayınevi

Güncel Yayıncılık

Yayın Tarihi

2003-08-01

Kategori

Felsefe


ISBN

9789758621477

Dil

Türkçe

Sayfa Sayısı

344

Boyut

13.5 x 21 cm

Açıklama

Homer Simpson, bir otoriteden daha aşağı kalmayarak; "Çizgi filmlerin kesinlikle derin bir anlamı yok, sana sadece adi bir gülücük verdirecek kadar aptal çizimlerdir," demiştir.
Sinirlenmeyin! Bu kitapta, ailesinin tarihe geçmiş üzücü durumu hakkında Homer'in kötümser bakış açısını altüst etmeye kararlı bir bilgi bombardımanı geliyor.
Homer Simpson gerçekten Aristotalesçi değerleri mi temsil ediyor? Maggi'den sessizliğin değerini öğrenebilir miyiz? Bart, Nietzche'nin bizi uyarmaya çalıştırdığı türden biri mi? Lisa entelektüellere karşı Amerikan kararsızlığını mı sergiliyor?
Siz de bu tür soruları kendinize soruyor ve cevaplarını merak ediyorsanız, bu kitapta sizin aklınıza gelmeyen soruları da bulup cevaplarıyla aydınlanacaksınız.
"Simpsonlar ve Felsefe'de, hayatın ironisi ve anlamı, postmodern aile ilişkileri, Springfield'da yaşanan Marksizm, mutlu olmanın zorluğu, bir sunuş biçimi olarak popüler parodi ve neden bunlara ihtiyaç duyduğumuz hakkında farklı düşünceler bulabilirsiniz.
Popüler sanat düşünürlerinin birçoğu kendi alanlarında uzak durur. Bu kitaptaki yazarlar Simpsonlar'da gerçekten kendilerine yoğunlaşıyorlar ve sonuç, tamamen eşsiz bir kitap.